Sport

Trzy Polki w Montrealu

Iga Świątek, Magda Linette i Magdalena Fręch poznały pierwsze rywalki.

Iga Świątek wraca dziś do gry. Fot. IMAGO / Press Focus

TENIS

Łotyszka Anastasija Sevastova będzie przeciwniczką rozstawionej z numerem 25. Magdy Linette w 2. rundzie turnieju WTA 1000 na twardych kortach w Montrealu. Wracająca w tym roku do touru 35-letnia Sevastova pokonała na otwarcie reprezentującą Australię Ajlę Tomljanovic 6:3, 3:6, 6:4. Łotyszka zajmuje 386. miejsce w światowym rankingu, ale w 2018 roku była 11. Karierę zawiesiła w 2022 po Australian Open, z którego w 1. rundzie wyeliminowała ją... Linette. W grudniu tamtego roku urodziła córkę. Po rocznej przerwie wróciła do gry w mniejszych turniejach, ale od maja i zawodów w Madrycie na dobre próbuje sił w cyklu WTA; była w ćwierćfinale w Rabacie i odpadła w 1. rundzie Wimbledonu.

33-latka z Poznania z pochodzącą z Lipawy Sevastovą zmierzyła się dotychczas dwukrotnie; poza wygraną w Melbourne w 2022 roku, uległa czterokrotnej triumfatorce turniejów WTA w 2016 roku w New Haven. Linette, podobnie jak rozstawiona z „dwójką” Iga Świątek i Magdalena Fręch, zaczną rywalizację w środę.

Pierwszą rywalką triumfatorki niedawnego Wimbledonu będzie chińska kwalifikantka Hanyu Guo, a Fręch spotka się z Ukrainką Julią Starodubcewą. Do meczu między tymi Polkami może dojść w 4. rundzie, o ile pokonają po dwie przeciwniczki.