Russell wygrał wyścig w Austrii
Formuła 1
Brytyjczyk Russell najlepszy podczas Grand Prix Austrii Fot. PAP/EPA
Brytyjczyk George Russell z zespołu Mercedes wygrał w niedzielę wyścig Formuły 1 o Grand Prix Austrii, ósmą rundą mistrzostw świata. To jego druga wygrana w sezonie, a siódma w karierze.
Drugi był czterokrotny mistrz świata Holender Max Verstappen z Red Bulla, a trzeci lider klasyfikacji generalnej cyklu Włoch Andrea Kimi Antonelli z Mercedesa.
Słabiej niż się spodziewano pojechali kierowcy Ferrari, którzy dobrze wypadli w walce o pole position. Brytyjczyk Lewis Hamilton był piąty (3. na starcie), a Monakijczyk Charles Leclerc ósmy (2. w walce o pole position).
Antonelli utrzymał pozycję lidera, ma aktualnie 171 pkt. Russell po zwycięstwie ma 131 pkt. Trzeci jest Hamilton z dorobkiem 125 pkt.
(PAP)
