Nie ma co gdybać
Dwaj reprezentanci Polski uruchomili właśnie podcast.
Michał Michalak i Tomasz Gielo próbują swoich sił w zupełnie nowej dziedzinie. Fot. Facebook Podcast Nie ma co gdybać
To ciekawa i nietypowa inicjatywa w polskiej koszykówce. Czołowi zawodnicy naszej reprezentacji założyli podcast, czyli cykl audycji zamieszczonych w internecie, w których prowadzą rozmowy na bardziej lub mniej konkretny temat.
Tomasz Gielo gra na co dzień w hiszpańskim Casademoncie Saragossa, Michał Michalak do niedawna występował w greckim PAOK-u Saloniki, w obecnym sezonie jest zawodnikiem Anwilu Włocławek. Obaj stanowią o sile polskiej kadry. Teraz zdecydowali, że stworzą własną audycję i swoimi przemyśleniami będą dzielili się z kibicami.
Kupili kamerki i mikrofony, wykonali serię próbnych nagrań, wreszcie uruchomili swój kanał na YouTube. – Z każdym nagraniem idzie nam lepiej – śmieje się Gielo. Swój podcast nazwali
W pierwszym odcinku zaprezentowali się widzom, opowiadali też o blaskach i cieniach zawodowej kariery. – Mamy całą pulę pomysłów, listę gości, których chcielibyśmy zaprosić. Nie tylko ze świata sportu. To będzie taki wideodziennik naszej drogi. Fajnie będzie spojrzeć na ten projekt wstecz, za ładnych parę lat. Mam nadzieję, że to będzie udana inicjatywa – zapowiadają.
Obaj mają po 32 lata. Michalak jest wychowankiem PKK 99 Pabianice. Ma za sobą występy we Włoszech, Hiszpanii i Grecji, także tytuł mistrza Polski w barwach Anwilu (2019). Natomiast Gielo pochodzi ze Szczecina, zaczynał w tamtejszym AZS-ie. Grał i uczył się na amerykańskich uczelniach – Liberty University z Lynchburg oraz Uniwersytecie Missisipi. Próbował swoich sił w Lidze Letniej NBA. W Europie grał w Bundeslidze, lidze hiszpańskiej oraz w Turcji.
Co o swoich zainteresowaniach opowiedzieli w pierwszym odcinku?
Michalak: – Studia zacząłem od ekonomii, a skończyłem jako magister stosunków międzynarodowych. Są różne rzeczy, które mnie interesują, poczynając od gospodarki, finansów, inwestowania po obecną sytuację geopolityczną. Samorozwój jest dla mnie najważniejszy. Kluczowy jest balans, bez popadania w skrajności.
Gielo: – Mamy wiele wspólnych zainteresowań. Do swoich dodam jeszcze: wiara, filozofia, ostatnio staram się poznawać temat stoicyzmu. Na pewno to nie jest łatwe, tym bardziej dla sportowca. Stoicyzm to nieco inne spojrzenie na świat, odmienne od impulsywnych emocji, które czasami nami władają. W wolnym czasie staram się wykorzystywać platformę, jaką mam. Jedną z tych rzeczy jest stworzenie mojego kampu.
Internauci-kibice są zachwyceni:
Po co im ten podcast? – To możliwość pokazania się szerszemu gronu, wyrzucenia z siebie przemyśleń i wysłuchania waszych opinii i propozycji – odpowiada Gielo. – To też forma sprawdzenia się przed mikrofonem. To wyzwania dla nas, bo na początku wydawało nam się, że jest to zdecydowanie prostsze – dodaje Michalak.
Już niebawem kolejne odcinki.
(p)