Sport

Licznik Gajgiera będzie tykać w Bytomiu

Choć w Polonii oficjalnie nie ogłoszono jeszcze nazwisk nowych graczy, niektórzy z nich już niebiesko-czerwone koszulki przymierzają.

W ostatnich dwóch sezonach Aleksander Gajgier (nr 16) często grywał przeciwko Bytomianom. Teraz być może zagra z nimi. Fot. Radosław Makuch / Press Focus

Konrad Gerega, nowy szkoleniowiec niebiesko-czerwonych, z wolna kompletuje skład Polonii. Wraz z zakończeniem (30 czerwca) swego kontraktu w Niecieczy, pod jego okiem treningi ma zacząć Maciej Wolski, w ubiegłym sezonie grający w ekstraklasie, w Termalice. Przy Piłkarskiej pewni są już też angażu Dominika Frelka z drugoligowej Olimpii Grudziądz – o tych graczach już informowaliśmy.

Lada moment do zespołu dołączyć ma też obrońca pierwszoligowej Pogoni Grodzisk Mazowiecki, Aleksander Gajgier. Niespełna 23-letni defensor to wychowanek Polonii Warszawa, mający w CV – poza występami we wspomnianym Grodzisku Mazowieckim (w ub. sezonie 32 gry pierwszoligowe i dwa gole) – także przygodę z Radomiakiem. Byłby to przy Piłkarskiej kolejny – po Jakubie Apolinarskim, który do polonistów dołączył rok temu – piłkarz z przeszłością we wspomnianej Pogoni.

Polonia nie zagra planowanego na ten weekend sparingu ze zdobywcą Pucharu Czech, MFK Karvina. Bytomian będzie można zobaczyć w akcji dopiero za tydzień, w potyczce z Rekordem Bielsko-Biała.