Sport

Jedziemy wyrwać punkty

TRZY PYTANIA DO... RAFAŁA JANICKIEGO, obrońcy Górnika Zabrze

Rafał Janicki. Fot. gornikzabrze.pl

1. Jak ocenić waszą derbową wygraną w Gliwicach?

– Pierwsza połowa kompletnie nam nie wyszła. Piast był może od nas lepszy o jeden procent. Po przerwie z naszej strony było już dużo lepiej, w efekcie fajnie zdobyta bramka. Takie punkty bardzo w ogólnym rozrachunku cieszą.  

2. Mecz z obu stron był bardzo zamknięty. To wynika ze zmian, z początku sezonu?

– Odkąd jestem w Górniku, to te mecze z zespołem z Gliwic z reguły tak wyglądają. Jak pamiętam te bezpośrednie mecze, to pierwsza zdobyta bramka wiele ustawiała. Dobrze, że teraz to nam udało się ja zdobyć w końcówce i utrzymać zwycięstwo do końca.

3. Dwa mecze na początek sezonu, dwa zwycięstwa. Jak wysoko mierzy Górnik?

– Mierzymy tak wysoko, że teraz jedziemy do Poznania, żeby wyrwać tampunkty. Trzeba iść za ciosem. W Gliwicach się udało, więc czemu gorzej ma być w spotkaniu z mistrzem Polski.