Sport

Dzieje się w Gliwicach. Co z prezesem?

Piłkarze Piasta już trenują, tymczasem głośno o roszadach w gabinetach działaczy.

Łukasz Lewiński jeszcze w roli prezesa Piasta. Fot. Press Focus

Pierwszy po urlopach trening piłkarzy Piasta Gliwice na boisku treningowym przy ul. Sokoła przebiegał w cieniu nieoficjalnych informacji z gabinetów przy Okrzei. Z dwóch różnych źródeł dostaliśmy informację o złożeniu przez Łukasza Lewińskiego rezygnacji z funkcji prezesa klubu. Sam zainteresowany do tej pory nie skomentował tej pogłoski. Rzecznik Piasta, Kajetan Piotrowski, przystał na formułkę „Nie potwierdzam, nie zaprzeczam” jako odpowiedź na pytanie w tym temacie.

- Plotki mają to do siebie, że się ich nie da potwierdzić jednoznacznie. Niczego nie potwierdzam – powiedział nam w krótkiej telefonicznej rozmowie przewodniczący rady nadzorczej Piasta, Marcin Szeliga. - Myślę, że gdyby cokolwiek było złożone, wiedziałbym o tym – dodał.

- Sprawdziłem w Wydziale Nadzoru Właścicielskiego, który sprawuje nadzór nad miejskimi spółkami. Nikt nic nie wie, by coś się miało zadziać w Piaście. Z ręką na sercu: nic na ten temat nie wiemy – to komunikat przekazany nam przez rzecznika Urzędu Miejskiego w Gliwicach (miasto jest większościowym udziałowcem sportowej spółki), Mariusza Kopcia.

Jednak według wspomnianych na wstępie źródeł, właściciel klubu prowadził już rozmowy w sprawie obsady funkcji prezesa Piasta.