Agnieszka Cyl szefową Polskiego Związku Biathlonu
Cyl od kilku lat pełniła funkcję dyrektorki sportowej PZBiath.
Agnieszka Cyl Fot. PAP/Art Service
Agnieszka Cyl została wybrana na prezeskę Polskiego Związku Biathlonu - taką decyzję podjęli delegaci na sobotnie Sprawozdawczo-Wyborcze Walne Zgromadzenie, które zorganizowano w Katowicach.
„Wybory były bardzo wyrównane. W tajnym głosowaniu Agnieszka Cyl otrzymała 30 głosów, a jej kontrkandydat, wicemistrz olimpijski Tomasz Sikora, uzyskał poparcie 28 delegatów. Nowa prezes obejmuje funkcję po Joannie Badacz, która po zakończeniu jednej kadencji zdecydowała się nie ubiegać o reelekcję" - poinformował w komunikacie Związek.
Przypomniano w nim, że 42-letnia Cyl od kilku lat pełniła funkcję dyrektorki sportowej PZBiath. i była odpowiedzialna za rozwój szkolenia oraz przygotowanie kadr narodowych.
(PAP)
